Loader

Bytová jednotka č. 337/3 včetně spoluvlastnického podílu na společných částech domu č. p. 337, který je součástí pozemkumku st. 427 ve výši 533/4479 v k. ú. Police nad Metují

Údaje o dražbě

Název dražby: Bytová jednotka č. 337/3 včetně spoluvlastnického podílu na společných částech domu č. p. 337, který je součástí pozemkumku st. 427 ve výši 533/4479 v k. ú. Police nad Metují
Popis: Byt 1+1 o podlahové ploše bytu 56,90 m2 umístěný v 1.NP včetně sklepní kóje a spoluvlastnický podíl ve výši 533/4479 vzhledem k celku na společných částech na nemovitosti.
Identifikátor: 7569551548

Elektronická dražební vyhláška

Vstoupit do aukční síně

Organizátor

Město Police nad Metují

Masarykovo náměstí 98
549 54 Police nad Metují 1
Česká Republika

Zodpovědná osoba

Bc. Hana Plná
Email: plna@policenm.cz
Tel: +420 778 498 154

Kontaktní osoba

Bc. Hana Plná
Email: plna@policenm.cz
Tel: +420 778 498 154

Dokumenty

Informace o dražbě

Stav dražby: Vyhlášená
Druh dražby: Anglická
Kategorie: Byt
Předmět dražby:
Odhadní cena 1 000 000 Kč
Nejnižší podání: 850 000 Kč
Datum konání dražby: 1.10.2026
Čas konání dražby: 18:00 - 18:30

Úhrada dražební jistiny

Dražební jistota: 100 000 Kč
Bank. účet: 8798624002/5500
Variabilní symbol: 7569551548
Specifický symbol: Unikátní identifikátor účastníka
Dražební jistota musí být na účet organizátora uhrazena nejpozději do 16 hodin předchozího dne před konáním dražby. Úhrada dražební jistoty je podmínkou účasti v dražby.

Přihlášení do dražby

Vstoupit do dražební síně

Detail dražené položky

Katastrální území: Police nad Metují
Podlahová plocha bytu: 56,90 m2
Podlaží: 1.NP
Počet místností: chodba, kuchyň, pokoj, koupelna, WC, komora
Sklep: Ano
Vytápění: Pevná paliva
Ohřev TUV: Bojler

Popis

Úvodní ustanovení:

Prodávající je na základě Prohlášení vlastníka nemovitosti o vymezení jednotek ze dne 14. 4. 2021 výlučným vlastníkem bytové jednotky č. 337/3 vymezené podle Občanského zákoníku v pozemku st. 427, jehož součástí je bytový dům č. p. 337 v k. ú. Police nad Metují. Vymezená bytová jednotka je zapsána na LV č. 2003 pro k. ú. Police nad Metují, obec Police nad Metují. 

Předmětem dražby je byt o podlahové ploše 56,90 m2 umístěný v 1. NP budovy č. p. 337, LV č. 2002 v k. ú. Police nad Metují, obec Police nad Metují a spoluvlastnický podíl ve výši 533/4479 vzhledem k celku na společných částech nemovité věci. K jednotce náleží sklepní kóje.

Nemovitost je zapsána u Katastrálního úřadu pro Královéhradecký kraj se sídlem v Hradci Králové, Katastrální pracoviště Náchod

 

Prohlášení dražebníka:

Dražebník prohlašuje a ujišťuje Dražitele, přičemž Dražitelé na tato prohlášení a ujištění, jejich úplnost a pravdivost v souvislosti s koupí Nemovitosti spoléhají, že je vlastníkem Nemovitosti a je oprávněn převést vlastnické právo k ní, na Nemovitosti neváznou žádné dluhy, zástavní práva, věcná břemena, předkupní práva, nájemní práva ani jiné právní povinnosti či práva třetích osob, prodávající nezatajil Dražitelům jakékoliv vady Nemovitosti, o kterých by ve chvíli prodeje věděl a ve vztahu k Nemovitosti neexistují žádná nerozhodnutá soudní či jiná řízení ani nehrozí vedení žádných řízení, jimiž by bylo nepříznivě dotčeno vlastnictví k ní.

Možnost prohlídek

16. 9. 16:00-17:00

Právní omezení

Bez právního omezení, byt je v tuto chvíli volný bez nájemce. Budoucí vlastník má povinnost seznámit se s platnými stanovami. 

Specifické podmínky dražby

Povinnosti budoucího vlastníka (výherce dražby) a kupujícího na základě kupní smlouvy o příklepu:

 

Kupující jsou povinni seznámit se se stavem Nemovitosti před konáním dražby. Organizátorem dražby budou uspořádány pro zájemce prohlídky Nemovitosti.

Prodávající upozorňuje kupující, že předmětná Nemovitost se nachází v domě, kde je založeno společenství vlastníků jednotek, správu domu provádí Stavební bytové družstvo Náchod a kupující je tak povinen dodržovat stanovy přijaté společenstvím, včetně hrazení předepsaných plateb do fondu oprav.

 

V případě, že kupní cena bude hrazena hypotečním úvěrem a kupující bude chtít s poskytovatelem úvěru uzavřít smlouvu, ve které bude město jako zástavce figurovat, je třeba počítat s tím, že i tato smlouvu podléhá schválení v zastupitelstvu města. V tomto případě bude akceptováno pozdější uhrazení zbývající části kupní ceny a nebude od prodeje ze strany dražitele odstupováno. Lhůta však může být prodloužena maximálně o 60 dnů.